CYJANEK O PIĄTEJ

Pavel Kohout

Cyjanek o piątej

Tytuł oryginału:  „Kyanid o páté”

Na motywach noweli  Teci Werbowskiej „Mur między nami”

Przekład: Krystyna Krauze

Osoby:

Irena – Małgorzata Kaczmarska

Zofia – Danuta Nagórna

Reżyseria: Andrzej Ferenc

Scenografia: Elżbieta Tolak

Muzyka: Jamie Hilsden

Realizacja nagrania: Andrzej Brzoska

Kontrola tekstu: Agnieszka Rucińska

Projekt graficzny: Hanna Ferenc Hilsden

Irena i Zofia.  Dzieli je różnica pokolenia. Obie pochodzą z Polski. Obie nie mieszkają w kraju. Czy ich spotkanie przysłuży się rozwikłaniu tajemnicy sprzed pół wieku?

 

Przedstawienie, rozgrywające się wokół zagadek przeszłości, jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak świadomość własnej tożsamości wpływa na nasze życie.

Spektakl zgłoszony jako dzieło artystyczne w przewodzie doktorskim pani Małgorzaty Kaczmarskiej.

Spektakl grany w Sali im. Jana Kreczmara

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT

Rezerwacja biletów:
rezerwacja.tcn@at.edu.pl
tel.22 635 99 39
BILETY: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

Twórcy spektaklu:

Danuta Nagórna
– absolwentka PWST w Warszawie( 1957) - dyplom z wyróżnieniem. Debiutowała w Teatrze Polskim w Warszawie jako Elwira w Don Juanie Moliera i Antygona w sztuce Sofoklesa. Grała w Teatrze w Lublinie, a następnie w wielu teatrach warszawskich m.in. w Nowym, Ludowym i Teatrze na Woli Tadeusza  Łomnickiego,  a w ostatnich latach w Teatrach Kwadrat, Dramatycznym i lubelskim Teatrze In Vitro,  gdzie gra w sztukach Pool water oraz  Aporia 43. Wystąpiła również w wielu słuchowiskach Teatru Polskiego Radia.  Jest założycielką i współtwórczynią Teatru Niewielkiego , który od 1994 występuje w Polsce i  wielu miastach Europy. Nagrodzona Medalem Gloria Artis w 2008r.

Małgorzata Kaczmarska – absolwentka PWSFTV i T w Łodzi (1983)i Podyplomowego Studium Wymowy Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka nagrody Dziennikarzy na I Festiwalu Szkół Teatralnych. Debiutowała w Teatrze w Elblągu, następnie występowała w Warszawie w Teatrze Narodowym, Dramatycznym, Syrena i Teatrze na Woli. Pracuje jako nauczyciel i reżyser w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym  w Warszawie. Jest wykładowcą Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współtwórczyni Teatru Niewielkiego, z którego przedstawieniami opartymi na tekstach Słowackiego, Norwida, Mickiewicza, Wyspiańskiego, Szymborskiej, a także na listach Fryderyka Chopina poza Polską występowała m.in. we Lwowie, Wiedniu, Paryżu, Londynie, Mediolanie, Frankfurcie .

Andrzej Ferenc – absolwent PWST w Warszawie (1982). Występował w warszawskich teatrach Rozmaitości, Dramatycznym, a także w Teatrze Wielkim, Komedia i Teatrze Współczesnym. Jest współtwórcą Teatru Niewielkiego. Występował w filmie, telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Laureat nagrody Złoty Mikrofon 2010. Jest wykładowcą aktorstwa na Wydziale Wokalno –Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Elżbieta Tolak - scenograf, kostiumolog. Jest absolwentką ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki (1985) i  Wydziale Scenografii (1989) (dyplomy z wyróżnieniem). Laureatka I Nagrody  im. Zenobiusza Strzeleckiego za najlepszy dyplom scenograficzny. Laureatka I nagrody za najlepszy kostium na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Bydgoszczy. Współpracowała z teatrami w Płocku, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Częstochowie, a Warszawie z Operą Kameralną, Operetką, Teatrem Wielkim, Polskim, Nowym, Rampa oraz Uniwersytetem Muzycznym i Akademią Teatralną. Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie  oraz Szkoły Charakteryzacji i Wizażu.

James Hilsden – muzyk, kompozytor i producent  muzyczny z Izraela. Współtwórca wielu projektów muzyki etnicznej i bliskowschodniej. Obecnie mieszka w Warszawie.


Rezerwacja biletów:
rezerwacja.tcn@at.edu.pl
tel.22 635 99 39
BILETY: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
 19. października, godz. 19:00
20. października, godz. 19:00
23. listopada, godz. 19:00
24. listopada, godz. 19:00
23. stycznia, godz. 19:00
24. stycznia, godz. 19:00
17. lutego, godz. 20:00
18. lutego, godz. 19:00
5. kwietnia, godz. 19:00
6. kwietnia, godz. 19:00
12. czerwca, godz. 19:00
13. czerwca, godz. 19:00
kubasto.com